[Droit] [Savoie] (Antoine Favre) Antonii... - Lot 168 - Richard Maison de ventes

Lot 168
Estimation :
30 - 50 EUR
[Droit] [Savoie] (Antoine Favre) Antonii Fabri J.C. Sebusiani, Sabaudi Senatoris et in Gebennensis Ducatus auditorio praesidis : Coniecturarum. Juris civili, libri sex priores. In quibus, difficiles plaerique juris loci, nonis cum emndationibus, cum interpretationibus explicantur. Edition tertia. Lugduni, Franciscum Fabrumn 1605. Un volume. Relié avec : Du même auteur : coniecturarum iuris civilis, pars secunda, VII, VIII, IX, X, XI, XII, Lyon, Fabrum, 1606 Du même auteur : coniecturarum iuris civilis, Lib. XIII, XIIII, XV, XVI Lyon, Fabrum, 1602 Du même auteur : coniecturarum iuris civilis, pars quarta, lib. XVII, XVIII, XIX, & XX continens, Lyon, samuelem Crispinum, 1607. Du même auteur : coniecturarum iuris civilis, XIX, & XX, Lyon, samuelem Crispinum, 1605. 16 par 24 cm. Reliure d'attente en carton. Ouvrage en état moyen, avec divers défauts dont des mouillures claires. L'ensemble des ouvrages reliés dans ce volume constitue la totalité des Coniecturarum Juris Civilis de ce grand juriste savoisien Antoine Favre.