THUCYDIDE : Thucydidis De Bello Peloponnesiaco... - Lot 124 - Richard Maison de ventes

Lot 124
Estimation :
80 - 120 EUR
Résultat : 120EUR
THUCYDIDE : Thucydidis De Bello Peloponnesiaco Libri VIII. Ex interpretatione Laurentii Vallæ, ab Henrico Stephano iterum recognita. In hac secunda editione (). Vitam Thvcydidis ex Marcellino castigatiorem nunc primum Latinitate donatam: eiusdem integræ Historiæ Chronologiam, cum singulorum librorum breuibus argumentis ; Adhæc Concionum, siue Orationum (). Catalogum, necnon argumenta . elegantissima ; Quæ omnia suos quaque auctores suo loco præferunt. Cum Indice. Francofurdi, Wecheli, Marnium, Aubrium, 1589. Un volume. 10 par 16,5 cm. (32)-458-(34) pages. Pleine reliure du 18ème siècle, dos 5 nerfs, caissons ornés, pièce de titre rouge. Coiffe inférieure manquante, trace de mouillure sur les plats. Bon état intérieur (mouillure claire sans gravité en marge inférieure de l'ouvrage). Jolie marque d'imprimeur répétée en fin de volume.
Mes ordres d'achat