DESCARTES (René) : Meditationes de prima... - Lot 286 - Richard Maison de ventes

Lot 286
Estimation :
750 - 1000 EUR
Résultat : 1 600EUR
DESCARTES (René) : Meditationes de prima philosophia, in quibus Dei existentia, et animae humanae a corpore distinctio, demonstrantur. His adjunctae sunt variae objectiones doctorum virorum in istas de Deo et anima demonstrationes; cum responsionibus authoris. Editio ultima prioribus auctior et emendatior, par Renati DES CARTES. Amstelodami, apud Ludovicum Elzevirium, 1654 15,5 par 19,5 cm. (12)-191 pages Suivi de : (DESCARTES (René)) : Appendix, continens objectiones quintas et septimas in Renati Des Cartes Meditationesde prima philosophia, cum ejusdem ad illas responsionibus et duabus epistolis, una ad Patrem Dinet societatis Iesu Praepositum provincialem per Franciam, altera ad.celeberrimum virum D. Gisbertum Voetium. Amstelodami, apud Ludovicum Elzevirium, 1654 15,5 par 19,5 cm. 164 pages Suivi de : DESCARTES (René) : Epistola renati descartes ad celeberrimum virum D. Gisbertum Voetium (même éditeur, mais nouvelle pagination de 88 pages. Relié avec DESCARTES (René) : Passiones animae, per Renatum Des Cartes, gallice ab ipso conscriptae, nunc autem in exterorum gratiam latina civitate donatae ab H. D. M. I. V. L. Amstelodami Ludovicum et danielem Elzevirios, 1656. 15,5 par 19,5 cm. (24)-92-(4) pages Relié avec : DESCARTES (René) : Musicae compendium par Renati Des-Cartes. Amstelodami, Joannem Janssonium juniorem 1656 15,5 par 19,5 cm. (4)-34 pages. Nombreuses illustrations dans le texte. Relié avec DESCARTES (René) : Principia philosophiae nunc demum hac Editione diligenter recognita, et mendis expurgata, Amstelodami Ludovicum et danielem Elzevirios, 1656 15,5 par 19,5 cm. (40)-222 pages (nombreuses illustrations dans le texte) Relié avec DESCARTES (René) : Specimina Philosophiae sev disserto de methodo recte regendae rationis, et veritatis in scientis investigandae : dioptrice et meteora. Ex gallico translata, et ab auctore perlecta, variisque in locis emendata ; Nunc denuo hac editione diliger recognita, et mendis expurgata. Amstelodami Ludovicum et danielem Elzevirios, 1656 15,5 par 19,5 cm. (16)-248 pages. nombreuses illustrations scientifiques dans le texte. L'ensemble de ces textes en deux volumes, pleine reliure d'époque, 4 nerfs, caissons décorés. Mors restaurés de façon ancienne. Très bel état intérieur. Très bel état pour un ensemble rare des textes principaux de René DESCARTES, en édition des Elzevir.
Mes ordres d'achat